Ugunspuķu lapu ievākšana:
Ugunspuķu lapas ievāc ekoloģiski tīrā vietā, tālāk no ceļiem un piesārņotām vietām. Tās aug pļavās, izcirtumos un mežmalās. Lapu vākšanai izvēlas dienu un laiku, kad puķu lapas ir pilnīgi sausas. Vislabāk ņemt lapas no puķes vidusdaļas, apmēram 20 cm uz leju no ziediem.
Ugunspuķu lapu apstrāde:
- Savāktās lapas atstāj uz vienu dienu apvīst. Rūpīgi pārbauda un notīra kukainīšus un gliemežus, kā arī piekaltušus krikumus. Lapām jābūt pilnīgitīrām.
- Nākamajā dienā lapas samaļ gaļas maļamajā mašīnā un iegūto masu sablīvē emaljētā vai nerūsējoša tērauda traukā ar vāku. Atstāj siltā vietāfermentēties.Ik pa laikam pārbauda smaržu – tā mainīsies no svaigi zāļainas uz saldeni augļainu. Ja smarža kļūst nepatīkama un masa sāk rūgt, tā ir sabojājusies un tējai nebūs derīga.
- Pēc divām trim dienām, kad tēja ir patīkami noga tavojusies, masu izklāj uz cepamās plāts, ievieto līdz 40–50 °C temperatūrai uzkarsētā cepeškrāsnī un žāvē, regulāri apmaisot un pačubinot. Var nedaudz pavērt krāsns durtiņas. Atkarībā no augu sulīguma tēja būs gatava pēc7–14stundām. Kad tā ir pilnīgi sausa un viegla, pilda hermētiski noslēdzamos traukos. Labās īpašības tēja saglabā līdz diviemgadiem.
- Pagatavo tēju, izžāvētās ugunspuķu lapas pārlejot ar vārošu ūdeni un atstājot ievilkties uz piecām minūtēm.